جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران|csr award

اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران
اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران

دکتر معیدفر رئیس کمیته داوران و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در روز اختتامیه جایزه مسئولیت اجتماعی:
امروزه اهمیت مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی بر کسی پوشیده نیست. زمانی که بیش از پیش، جامعه ما نیازمند مدیران متفکریست که مسئولیت اجتماعی را در ارکان سازمان خود پیاده می کنند و از این رهگذر به ارتقاء فرهنگ مشارکت جمعی در تحقق توسعه پایدار یاری می رسانند. اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی ایران با رویکرد علمی و بر اساس استانداردهای جهانی در این حوزه برنامه ریزی و اجرا گردیده است. در ابتدا، شیوه گزارش دهی بر اساس استاندارد

Global reporting initiative(GRI)
ترجمه گردیده و مورد بازبینی خبرگان این حوزه قرار گرفته است. گزارش نویسی مسئولیت اجتماعی براساس GRI بروزترین و فعالترین شیوه گزارش دهی بوده و در تمام جهان بصورت یکپارچه مورد استفاده قرار می گیرد. بنگاههای شرکت کننده در طی یک کارگاه آموزشی، با شیوه گزارش نویسی GRI و فرایند خوداظهاری آشنا شده و سپس فرصت تدوین فعالیتها و ارائه مستندات عملکرد خود در حوزه های مختلف را پیدا کرده اند. گزارش های ارائه شده توسط شرکتها بیانگر این مساله بود که مهارت کافی برای تهیه این نوع گزارش مبتنی بر استانداردهای بین المللی هنوز در بنگاهها حاصل نشده است و ما راه زیادی تا رسیدن به سطح گزارش دهی استاندارد در پیش داریم. برای بررسی چگونگی پیاده سازی CSR، ممیزان خبره مجموعه به سازمانها رفتند تا از نزدیک با سیستم مستندسازی و فعالیتهای سازمان آشنا شوند. گزارشهای خوداظهاری شرکتها و نتایج بررسی ممیزان در اختیار کمیته داوران قرار گرفت و بر اساس استانداردهای مسئولیت اجتماعی اروپا مورد ارزیابی و داوری در شش بخش مختلف حاکمیت شرکتی، شفافیت مالی، محیط زیست، کارکنان، جامعه و یکپارچگی فعالیتها قرار گرفته است.
کمیته داوران اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی شرکتی کوشیده است تا با تکیه بر دانش و تجربه موجود در این حوزه و همفکری و هم افزایی ایده هاو بررسی ریزبینانه و جزیی نگرانه گزارش های ارائه شده توسط ممیزان این مجموعه، داوری گزارشهای ارائه شده را به شفاف ترین و عادلانه ترین شیوه موجود انجام دهد.
ما، کمیته داوران اولین جایزه مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی، مفتخریم که به اطلاع حضار محترم برسانیم که برطبق گزارشهای دریافت شده، حجم فعالیتهای مسئولانه در مقابل جامعه بعضا فراتر از انتظار ما بوده است. بدینوسیله همه فعالیتهای انجام شده در راستای مسئولیت اجتماعی در بنگاهها را ارج می نهیم و ارزوی به ثمر نشستن هرچه سریعتر کوششها و اقدامات این حوزه و دست یابی به جامعه ای پایدار را داریم.

ارتباط با ما

دبیرخانه دائمی : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک، برج امیر پرویز، طبقه 7 ، واحد 72
تلفن:88206711-021

 

آمار بازدید جایزه ملی مسئولیت اجتماعی

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط گروه نرم افزاری دیما ، قدرت یافته از دیما سی ام اس

تمامی حقوق برای نشان مسئولیت اجتماعی محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group