جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران|csr award

اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران
اولین جایزه ملی مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی ایران

مسئولیت اجتماعی یکی از ارکان چرخه اقتصادی است.
مرتضي لطفي نايب رييس هيئت مديره شستا گفت: بخشي از اساس بنيان حوزه اقتصادي ما مبنی بر حوزه مسؤليت اجتماعي است .مبتني بر احاديث و آيات نیز انسان با عقل ؛ علم کسب مي کند و با علم و خلاقیت  به بهره برداری از نعمات خدادادی می پردازد و شرایط را برای زندگی راحت تر فراهم و در جهت خدمت به همنوعان خود در  قالب مسؤليت اجتماعي داده ها و یافته های خود را منتقل می نماید. از ویژگیهای اعتقادی در حوزه مسولیت اجتماعی انجام خدمت بدون دریافت انتظار می باشد.
در فرهنگ ما به دلیل اهمیت و ارزش گذاری به همنوعان در جهت رفاه و اعتبار توانمندی هایی که انسان دارد، مسولیت اجتماعی جایگاه خاصی دارد.
در حوزه صنعت به این نکته باید توجه داشت که صنایع ذاتا وظیفه تولید و ارایه خدمات دارند ولیکن مسولیت پیرامونی و محیطی آنها ایجاب می کند که به مسولیت اجتماعی نیز توجه داشته باشند.
مرتضي لطفي  افزود: مسؤليت اجتماعي در حوزه ي درونی بنگاههاي اقتصادي توجه به کارکنان و رفاه آنان است و در حوزه ی خارجی آن توجه به جامعه اي است که اطراف آن را در بر می گیرد. مسؤوليت اجتماعي ايجاب مي کند که ما در حوزه فرهنگ ؛ آوزش و انجام کلیه امور به محیط پیرامون مان توجه کنیم. به عنوان مثال نهادهایی که در قالب حمایت از معلولین جامعه فعالیت می کنند، خدمتشان کمتر از مسولیت اجتماعی نیست.
ابعاد اخلاقی  اجتماعی بر گرفته از سنتهای حسنه، امروزه با  ورود تکتولوژی، زندگی شهر نشینی و توسعه آپارتمان نشینی کم رنگ تر شده است. این مساله ضرورت ایجاد تشکل های منسجم اعم از مردم نهاد و دولتی با نگاه تخصصی تر، را برای توجه به مسایل اجتماعی که در گذشته به صورت خود جوش بوده است را می طلبد.
بنيان فرهنگي اعتقادي ما پيشرفته ترين دستورات و توجيهات لازم را در حوزه  مسؤليت اجتماعي بر مبناي قرآن و احاديث دارد.
وی در خاتمه تاکید کرد: براي اولين بار در اتاق تهران کميسيون مسؤوليت اجتماعي داير مي شود که باتوجه به حساسيت آن مورد توجه جدي اعضاي اتاق قرار گرفته و اميد است در تدوين مرامنامه مسؤوليت اجتماعي  و نهادينه کردن آن با بکارگیری ابزارهای لازم در قالب سازمان های مردم نهاد و انسجام آن با نهادهای دولتي  در حوزه مسولیت اجتماعی، تحقیقات اجتماعی،  پیش بینی ،اقدامات لازم و بموقع انجام گردد.
شایان ذکر است  عضو اتاق تهران و ایران از برگزار کنندگان اين کميسيون و نشست هم تشکرد کرد و اظهار اميدواري نمود.ایشان به تاکید بر اقدامات دلسوزانه در حوزه ي توجه به معلوليت اجتماعي و مسايل مرتب بر آن ها در جهت کنترل آثار آن متاثر از زندگي صنعتي است اشاره نمود، امید به اینکه بتوانیم در این زمینه نیز پیشگام باشیم.

ارتباط با ما

دبیرخانه دائمی : تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک، برج امیر پرویز، طبقه 7 ، واحد 72
تلفن:88206711-021

 

آمار بازدید جایزه ملی مسئولیت اجتماعی

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط گروه نرم افزاری دیما ، قدرت یافته از دیما سی ام اس

تمامی حقوق برای نشان مسئولیت اجتماعی محفوظ است.

Template Design:Cyanviolet Group